vajinismus tedavisi ankara fiyatı

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken yalnız sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik büyük cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir kez tabu olması, cinsel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, fiziki sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini bile tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve acı endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik yaradılıştan kaslarını kasarak ilişkiye handikap olması ile oluşan, ruhsal kökenli benzer cinsî işlev bozukluğudur. Kadın eşeysel bağlantı sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik aya kaslarını orada ancak duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok saf sebebi olduğuna, fakat altta yatan ruhsal sebeplerden genişlik kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna im ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel ilişki sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hem de kadem parmaklarına miktarda yaygın ancak şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen seksüel münasebet ile müteallik yerleşmiş bazen olumsuz düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine müsaade veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla sadece ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya hız açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok zatî bir kez konuşmada olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin genç erkek konusunda edisyon yapmaları sebebiyle tek jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu maksadıyla birçok müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı güneş geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir eş problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve nadiren de fiziksel tutulmak amacıyla ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bakirlik zarının mukaddes olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, birtakım kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe dolayısıyla vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin müşterek tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma buraya tıklayın hata seksüel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli politik nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, çok aşkın zaviye çekeceği, çok ziyade kanama olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler kendince olduğu, eşeysel zevk duymanın ayıp, yasak, vebal olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zecren evlendirilme, münasebet okunuşu evlilik problemleri, eşe karşıt duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle mensup olmak amacıyla müteaddit ruhsal sorunlara neden olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara fiyatı”

Leave a Reply

Gravatar